https://atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.blogspot.com

https://atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.blogspot.com

Komentarze

 1. Jedynym i skutecznym sposobem na usypianie mojej coreczki jest czytanie jej bajki.Oliwia wtula sie wtedy w swojego ulubionego misia a ja czytam jej bajeczke wyciszajac stopniowo glos...gdy zblizamy sie do ostatniej 5strony mała juz śpi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja księżniczka najlepiej usypia kiedy tuli się do mojej ręki, bądź kiedy głaszcze ją Po główce :) półmrok w pokoju, usypiajaca melodia, ewentualnie kołysanka i po 5 minutach słodko śpi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój maluszek uwielbia być przytulny, musi czuć bliskosc, milosc oraz czuć się bezpiecznie. Wypije butelkę przytule go lub położe go na sobie wtedy czuje bicie serca i ciepło jakie czuł przez 9 mies odrazu usypia . Nastepnie przenoszę go do łóżeczka żeby dalej sobie słodko spal . 💚💛💜❤💙

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja córeczka bardzo lubi czuć moją bliskość. Wtula sie we mnie a ja nucę jej kołysanki. Trzyma rączką moją bluzke wtedy czuje sie bezpiecznie i szybciutko zasypia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój sposób na usypianie dziecka jest kwintesencją korzystnego mariażu między spiewaniem dziecku do snu a noszeniem go na rekach :) Ale tak naprawde mam sporo sposobów na usypianie mojeogo małego dziecka: na suszarkę -właczyć dziecku suszarkę zeby słyszało "biały szum" słyszany przez dziecko w okresie prenatalnym, na zasypianie przy muzyce - spokojnej, uspokajajacej muzyce, na ping ponga - pozwolic dziecku obserwować odbijanie sie rytmiczne piłeczki od sciany i słuchac monotonnego stukotu, na poczwarkę - otulic ciasno dziecko kocykiem, na spojrzenie - długotrwałe wpatrywanie się w oczy malucha działa uspokajająco, a pewność, że rodzic znajduje się tuż obok i nigdzie się nie wybiera sprawia, że nie pozostaje nic innego, jak tylko spokojnie pogrążyć się we śnie, na chusteczkę - po rozłożeniu czystej chusteczki higienicznej, wachlujemy nią ponad buzią dziecka w taki sposób, aby jej krawędzie delikatnie ocierały się o jego powieki, skłaniając je do zamknięcia oczu - nawet jeśli nieustannie będzie je otwierać, po pewnym czasie czynność ta go zmęczy i maluch spokojnie zaśnie; na przekąskę - podać dziecku zdrowa przekąskę, która pobudzi wydzielanie serotoniny; na pobudkę - choć ten sposób może wydawać się dość zaskakujący, warto go wypróbować: początkowo zadaniem rodziców jest uważna obserwacja malucha, która pozwoli ustalić schemat jego snu, a konkretniej – moment nocnej pobudki, następnie na kwadrans przed naturalnym wybudzeniem, delikatnie budzą go sami, a następnie uspokajają, by ponownie zasnął, po kilkunastu dniach problem nieplanowych pobudek powinien rozwiązać się sam; na przeciekający kran - maluchom, które doceniają piękno ciszy, może pomóc dźwięk miarowo opadających kropel wody do zlewu.

  Oto moje sposoby na uśpienie dziecka.
  Mój mail w przypadku wygranej - ekpyrosis@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 8. https://atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz